۱۳۹۹/۰۷/۲۹

تشکیل جلسه شبانه ستاد مدیریت بحران به ریاست فرماندار اسفراین

به دنبال اعلام آتش سوزی بخش شمال غربی پارک ملی سالوک ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به ریاست فرماندار اسفراین و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی با بیان این مطلب که بخشی از پارک ملی سالوک این شهرستان عصر امروز دچار آتش‌سوزی شده است گفت: در ساعات اولیه اعلام آتش سوزی با بررسی اولیه حادثه، تصمیماتی در راستای ایجاد هماهنگی بین حوزه‌های مرتبط گرفته شد که کلیه یگان‌های امدادی شهرستان و شهرهای همجوار برای مهار آتش به ارتفاعات این پارک اعزام شده‌اند و تلاش برای مهار آتش همچنان ادامه دارد.

رستمی با اعلام ممنوعیت هرگونه آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: از امروز با معرفی افراد خاطی به دستگاه قضایی و انتظامی با آنها برخورد جدی خواهد شد .

فرماندار اسفراین همچنین خواستار آماده باش کلیه دستگاههای خدمات رسان ، بخشداریها ، شهرداریها و دهیاریها برای کمک در مهار آتش سوزی برای یک هفته آینده خبر داد و افزود: ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز به همراه نیروهای اداری و ستادی مجموعه خود در آماده باش کامل قرار داشته باشند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان اسفراین در این جلسه، شناسایی و پیگیری قضایی احیانا مضنونین این گونه حوادث را در دستور کار قرار داد و افزود: محیط زیست و منابع طبیعی برخورد سختگیرانه با کسانی که در منطقه حضور دارند و احیانا باعث دامن زدن به چنین حوادثی می شوند را داشته باشند.

فرماندار اسفراین ادامه داد: اطلاع رسانی به کشاورزان و دامداران در خصوص ممنوعیت آتش زدن مراتع و یا هرگونه بقایای محصولات کشاورزی از امشب توسط جهاد کشاورزی و امور عشایر شهرستان صورت گیرد و در صورت تخطی کشاورزان و دامدران از این امر، علاوه بر برخورد جدی و قضایی از خدمات نهاده ای نیز محروم شوند.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۲۹۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی