۱۳۹۹/۰۷/۲۸
تاکید فرماندار اسفراین:

بهبود کیفیت آرد و نان، نظارت مستمر و برخورد جدی با عرضه خارج از شبکه آرد

فرماندار اسفراین در جلسه روز دوشنبه کارگروه گندم،آرد و نان شهرستان گفت: بهبود کیفیت آرد و نان, نظارت و بازرسی مستمر و برخورد جدی با عرضه خارج از شبکه آرد تکالیف جدی اعضای کارگروه آرد و نان است.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین طاهر رستمی در این جلسه با تأکید بر اینکه نان به عنوان قوت اصلی مردم بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بیان داشت: در این راستا نظارت دقیق بر عملکرد واحدهای خبازی در سطح شهرستان مهمترین برنامه و اولویت است.که به نظر می رسد نظارت ها و برخوردها تاکنون بازدارنده و اثرگذار نبوده است.

وی ادامه داد: وقتی در جلسه موضوعی مطرح و با نظر اعضای کارگروه مصوب می شود مصوبه لازم الاجراست است و در صورت اهمال و کوتاهی, مسئول دستگاه مجری به تخلفات اداری معرفی خواهد شد.

رئیس کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان اسفراین بیان داشت: برای مردمی که دغدغه تهیه نان با کیفیت را دارند نباید مصوبه فقط در جلسه بیان شود بلکه باید با اجرای آن شرایط را بهبود بخشید.

وی تاکید کرد: هرگونه کم کاری در ساعت پخت نان و یا کم فروشی، و عرضه آرد و نان خارج از شبکه، قاچاق کالا محسوب شده و تعزیرات حکومتی و عندالزوم دستگاه قضایی با نانوایی متخلف برخورد جدی خواهد کرد.

فرماندار اسفراین افزود: خبازیهایی که کم کاری در ساعت پخت نان را دارند طبق آنالیز تعریف شده در پخت نان با کیفیت ، به همان میزان ساعت سهمیه آردشان را عرضه خارج از شبکه اعلام کرده و طبق قانون تعزیرات با آنها برخورد می شود.

رستمی اعلام کرد: ظرف ۷۲ ساعت آینده به کلیه خبازی های سطح شهرستان و بخشهای تابعه دفتر بازرسی تهیه و تحویل شود.

*برخورد با تعطیلی خودسرانه نانوایان

فرماندار اسفراین گفت: با توجه به هشدار‌های جدّی نسبت به تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها، همچنان در روز‌های تعطیل رسمی شاهد بروز چنین تخلفاتی توسط برخی واحد‌های خبازی هستیم.

طاهر رستمی با بیان اینکه تعطیلی نانوایی‌ها خارج از برنامه ابلاغی اداره غله موجب پیگرد قانونی و کسر سهمیه آنها می‌شود گفت: تعطیلی خودسرانه خبازی‌ها به ویژه در روز‌های تعطیل رسمی، موجب بروز مشکلاتی در تهیه نان مورد نیاز مردم هر منطقه و نیز مراجعه به سایر واحد‌های خبازی مجاور شده که با توجه به بیماری کرونا و ازدحام و ایجاد صف‌های طولانی، سلامتی شهروندان را با خطر جّدی مواجه می‌کند.

فرماندار اسفراین با تاکید بر اینکه آرد سهیمه ای و یارانه ای در نقاط روستایی و عشایری این شهرستان به نحو مطلوب توزیع نمی شود، خواهان ساماندهی و نظم بخشی شبکه توزیع آرد در این مناطق شد.
 

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۳۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی