راهپیمایی اربعین حسینی نمایش قدرت جهان اسلام است/ استان خراسان شمالی از مرز چذابه به کربلا عزیمت می کنند
راهپیمایی اربعین حسینی نمایش قدرت جهان اسلام است/ استان خراسان شمالی از مرز چذابه به کربلا عزیمت می کنند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: راهپیمایی اربعین حسینی یک کنگره بزرگ و نمایش وحدت شیعه و سنی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد تقی ایرانی در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان اظهار داشت: تمامی تلاشها از سوی دست اندرکاران و مسولان استان در راستای برگزاری عظیم راهپیمایی اربعین حسینی باشد.
ایرانی افزود: با توجه به تقسیم کار صورت گرفته در ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور، برقراری موکب استان خراسان شمالی در مرز چذابه در کنار موکب مد نظر ستاد عتبات عالیات استان در شهر کربلا الزامی است.
وی ادامه داد: کلیه امکانات لازم در مرز چذابه برای زائرین استان باید فراهم شود و در این راستا باید کلیه دستگاههای اجرایی، سازمانها، اصناف، هیات های مذهبی و تشکل های مردمی همکاری لازم را داشته باشند.
ایرانی بیان داشت: اقدامات بسیار خوب ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در عراق به عنوان سرزمین عقیدتی شیعیان جهان، خاری در چشم دشمنان اسلام است.
وی تاکید کرد: با توجه به ارزیابی هایی که صورت خواهد گرفت باید نام مردم ولایت مدار استان خراسان شمالی در ایام اربعین پرفروغ بدرخشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اشاره داشت: فرماندهی انتظامی استان باید طرح کنترل تردد اتباع سایر کشورها به سمت استان های غربی و جنوبی را در دستور کار قرار دهند.
محمد تقی ایرانی افزود: اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان در صورت نداشتن روادید کشور عراق به هیچ وجه حق حرکت به سمت استان های همجوار را ندارند.
ایرانی ادامه داد: در این رابطه لازم است اتباع فوق الذکر دارای روادید به سمت مرز شلمچه هدایت شوند.
وی همچنین اشاره داشت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای باید اطلاع رسانی های لازم به شرکت های مسافربری جهت عزیمت و انتقال زائرین حسینی به کشور عراق از طریق مرز چذابه را در دستور کار خود قرار دهند.
در پایان به مردم شریف استان که در تدارک شرکت در راهپیمایی عظیم ارعین حسینی هستند اعلام می کنیم که با ثبت نام در سایت و با ویزای معتبر اقدام نمایند.
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
منبع دفتر امور انتظامی و امنیتی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۱۵

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی