۱۳۹۴/۰۹/۰۵

نشست آموزشی ، توجیهی حریم امنیتی مرز برگزار شد

نشست آموزشی ، توجیهی اجرای طرح حریم امنیتی مرز با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی ، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری ،فرماندار راز و جرگلان ، تعدادی از مدیران کل استان و سایر مدعوین در محل مسجد جامع غلامان برگزار گردید .

. محمد رحیم نوروزیان در این نشست اظهار داشت:دولت تدبیر و امید تا کنون برای تامین امنیت مرزها اقدامات خوبی را انجام داده و پس از سفر مقام معظم رهبری به این استان اعتبارت خوبی برای حریم امنیتی مرزهای استان اختصاص داده شد.
وی افزود:با مشورت با دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی و اطلاعاتی به این نتیجه رسیدیم که حریم مرز در استان ما کمتر شود تا مردم بتواند با راحتی بیشتری زندگی کنند و فعالیت های اقتصادی آنان صدمه نبینند.
نوروزیان خاطرنشان کرد:در تیرماه سالجاری و در شورای امنیت کشور موضوع حریم امنیتی مرز استان خراسان شمالی تصویب و برای اجرا ابلاغ شد و پس از جلسات توجیهی و اقدامات مرزبانی حریم امنیتی مرز اجرا میشود.
وی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم توجه ویژه ای به مناطق محروم دارد، ادامه داد:نگاه استاندارخراسان شمالی هم توجه به مناطق محروم است به گونه ای که از نگاه ایشان در مناطق محرومی همچون راز و جرگلان و مرزنشینان باید اعتبارات بیشتری اختصاص یابد تا کمکی جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال باشد.
وی تصریح کرد: نگاه دولت و نظام این است که به اهالی مرزنشین کمک  شود تا آنها به عنوان حافظان اصلی مرزها قادر به ادامه زندگی در روستاهای مرزی باشند.
نوروزیان خاطرنشان کرد: اهمیت مرز و مرزبانی بسیار بالاست و اگر در مرزهای استان مشکلی چه عمدی یا سهوا پیش آید ضمن اینکه تبعات حقوقی برای افراد خواهد شد کشور نیز به تبع آن تحت فشار قرار میگیرد.
 

منبع : دفتر امور انتظامی و امنیتی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۵۱۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده